Evropsko prvenstvo u rukometu: Island i Poljska došli do sigurnih pobjeda u prvom kolu

Odigrane su i posljednje dvije utakmice današnjeg programa Evropskog prvenstva u rukometu, a pobjede su ostvarili Island i Poljska.

Island je u grupi B pobijedio Portugal sa 28:24. Na startu meča rezultat je bio u egalu, ali Islanđani su do poluvremena otišli na +4 (14:10). U drugom dijelu su išli i do šest golova prednosti i čvrsto držali vodstvo, tako da pobjeda nije dolazila u pitanje.

Elisson i Gudjonsson su bili najefikasniji sa po pet golova kod Islanđana, dok je Palmarsson dodao četiri gola. U poraženoj ekipi Sousa i Iturriza su brojali do četiri, dok su po jedan pogodak manje postigli Amador, Fernandes, Magalhaes i Rodrigues.

Austrija je bila blagi favorit protiv Posljske, ali je poražena na kraju sa 31:36. Samo na početku meča Austrijanci su imali prednost, a u nastavku Poljaci su konstantno držali vodstvo i na kraju došli do sigurnog trijumfa.

Istakao se Moryto sa devet pogodaka, a dobre partije su prižili Daszek, Krajewski i Sicko, a svi su postigli po šest golova. Frimmel je bio prvo ime kod Austrijanaca sa osam golova, dok je jedan manje postigao Posch.