Evropsko prvenstvo u futsalu: Slovenija i Italija podijelile bodove

Slovenija i Italija remizirali su rezultatom 2:2 u susretu drugog kola grupe B Evropskog prvenstva u futsalu.

Poveli su Italijani već u 40 sekundi meča, kada je mrežu Slovenaca pogodio Douglas Nicolodi. Deset minuta kasnije Slovenija dolazi do izjednačenja nakon autogola Alexa Merlima.

U prvih 10 minuta drugog poluvremena u dvorani Martini Plaza mreže su mirovale, a zatim je u 30. minuti za preokret Slovenije pogodio Nejc Hozjan. Samo tri minuta kasnije Merlim se iskupio za autogol i donio veoma važan bod Italijanima u borbi za četvrtfinale.

Slovenija je prva u grupi trenutno sa dva boda, isto toliko ima i Italija na drugoj poziciji. Po jedan bod imaju Kazahstan i Finska i utakmicama manje. Ove dvije selekcije večeras od 20.30 sati igraju međusobni duel u Groningenu.