Evropska liga: Treći poraz Gazibegovićevog Sturma, Lyon i West Ham zakoračili u nokaut fazu

Kompletirano je treće kolo grupne faze Evropske lige utakmicama odigranim u terminu od 21 sat, a jedan bosanskohercegovački fudaler upisao je nastup. U pitanju je reprezentativac naše zemlje Jusuf Gazibegović.

Gazibegovićev Sturm doživio je i treći poraz u grupnoj fazi. Austrijski klub izgubio je večeras na domaćem terenu od Real Sociedada. Jedini pogodak na utakmici postigao je sjajni Alexander Isak u 69. minuti. Gazibegović je igrao do 73. minute kada ga je zamijenio Lukas Jager.

Lyon je trećom pobjedom zakoračio u nokaut fazu. Lavovi su večeras savladali Spartu u Pragu (3:4). Češki klub je imao prednost od dva gola kada je u 4. i 19. minuti pogađao Lukas Haraslin, ali gosti su uspjeli napraviti preokret.

U finišu prvog dijela Karl Toko Ekambi je smanjio na 2:1, a u 53. minuti Houssem Aouar je izjednačio na 2:2. Lucas Paqueta je donio potpuni preokret u 67. minuti, a iako je u 74. Malo Gusto dobio crveni karton, Lyon je uspio postići još jedan gol. Učinio je to Toko Ekambi u 88. minuti, a u sudijskoj nadoknadi Ladislav Krejci II postavio je konačan rezultat.

Treći trijumf u grupnoj fazi ostvario je i West Ham. Engleski predstavnik bio je bolj od Genka na svom terenu sa 3:0. Craig Dawson je bio strijelac u nadoknadi prvog dijela, a još su pogađali Issa Diop u 58. i Jarrod Bowen u 59. minuti.