Evropska liga: Soares u 90. minuti ostavio Fener bez nokaut faze, Monaco savladao Sociedad

Sa još sedam odigranih utakmica večeras je kompletirano 5. kolo grupne faze Evropske lige.

Monaco je u okršaju za prvo mjesto grupe B savladao Real Sociedad sa 2:1 , a to je iskoristio i PSV, koji je pobjedom od 2:0 nad Sturmom izbio na drugu poziciju.

Golove za Monaco su dali Volland i Fofana, a jedini strijelac za Sociedad bio je Isak.

Leicester je na svom terenu sa 3:1 rutinski savladao Legiju iz Varšave, a svi golovi su pali još u prvom poluvremenu. Daka je načeo mrežu gostiju u 11. minuti, a deset minuta poslije Maddison duplira prednost Lisica. U 26. minuti Mladenović smanjuje na 2:1, ali Ndidi ekspresno uzvraća i pogađa za 3:1.

Izbio je Leicester tako na vrh tabele sa 8 bodova, ali očekuje nas tu prava drama u posljednjem kolu jer Spartak i Napoli imaju po 7 bodova, a Legia 6.

Derbi Olympiakosa i Fenerbahcea okončan je pobjedom grčkog tima od 1:0, a tako je Fener ostao bez šansi za nokaut fazu, koju je klub iz Pireja osigurao. Heroj Olympiakosa je bio Soares, koji je bio strijelac gola u 90. minuti.

Rangers je s 2:0 savladao prašku Spartu.