Evropska liga: Pobjede ruskih i bjeloruskog predstavnika

Ruski predstavnik pobijedio je rezultatom 1:0 na domaćem terenu, te tako došao trećeplasiranom PAOK-u koliko rije kraja pobjeda sedam bodova uz odigrani meč više. Strijelac za ruskog predstavnika bio je Mamaev već u drugoj minuti iz jedanaesterca.

Nadu da se može domoći drugog kruga produžio je Rubin Kazan domaćim trijumfom nad Sionom, rezultatom 2:0. Drugi ruski predstavnik slavio je golovima Georgijeva i Devića. U švicarskom timu svih 90 minuta odigrao je Veroljub Salatić.
Sion je i dalje lider grupe sa osam bodova uz meč više od drugoplasoranog Liverpoola koji je prikupio šest bodova. Na trećem mjestu je Rubin sa pet bodova.

Utakmica za prestiž između Dinama iz Minska i Viktorije Plzen pripala je domaćem timu rezultatom 1:0. Jedini pogodak u samom finišu postigao je Adamović. Najbolju priliku za goste početkom drugog poluvremena propustio je Kovarik. U gostujućem timu nakon dugo vremena od prvog minuta zaigrao je Aidin Mahmutović koji je zamijenjen u 63. minuti. I jedan i drugi tim izgubili su šanse za prolazak dalje.