Evropska liga: Menalo i Gojak starteri u porazu Dinama, Crvena zvezda remizirala u Danskoj

Odigrano je nekoliko utakmica trećeg kola grupne faze Evropske lige, a Dinamo Zagreb je poražen na gostovanju kod Rapida, dok je Crvena zvezda remizirala u Danskoj.

Dinamo Zagreb poražen je na gostovanju kod Rapida u Beču (2:1). Modri su bili blagi favoriti, ali nisu uspjeli napraviti novi korak ka nokaut fazi. Marco Grull je u devetoj minuti doveo austrijski klub do prednosti od 1:0.

Mislav Oršić je vratio Modre u igru u 24. minuti, ali to nije dugo trajalo. Rapid je do novog vodstva stigao deset minuta poslije kada je Maximilian Hofmann pogodio. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, ali ni mnogo velikih šansi.

Luka Menalo i Amer Gojak, reprezentativci Bosne i Hercegovine, bili su starteri na ovoj utakmici. Gojak je izašao iz igre na startu drugog dijela. Na drugoj strani bh. veznjak Srđan Grahovac je presjedio na klupi za rezerve.

Crvena zvezda je remizirala sa Midtjyllandom u Danskoj (1:1). U prvom poluvremeni bilo je prilika na obje strane, ali ne i pogodaka. Beograđani su došli do prednosti u 58. minuti kada je Mirko Ivančić pogodio, a domaći su izjednačili preko Nikolasa Dyhra u 78. minuti.