Evropska liga: Malmo i Krasnodar iznenadili, nastupe upisali Cimirot, Nastić,…

Kompletirano je 2. kolo Evropske lige. U jednom od najzanimljivijih mečeva večeri snage su odmjerili frankfurtski Eintracht i rimski Lazio.

Trijumf su slavili Nijemci, s tim da se mora navesti kako gosti zaista nisu imali sreće. Senad Lulić je susret počeo na klupi, ali je već u 18. minuti morao ući u igru, nakon što je stravičnu povredu zadobio Riza Durmisi.

Eintracht je poveo već u četvrtoj minuti preko Da Coste, izjednačio je Parolo u 23., da bi Kostić ponovo vratio frankfurtski tim u vodstvo u 28. minuti. Tu kreću nove nevolje za Lazio, Dušan Basta je dobio dva žuta kartona u razmaku od šest minuta te je isključen na samom kraju prvog poluvremena.

Luka Jović je povećao na 3:1 u 52. minuti, a Lazio šest minuta kasnije ostaje bez još jednog fudbalera jer je Correa dobio crveni karton u 58. minuti. Konačnih 4:1 zaključio je Da Costa u nadoknadi.

Chelsea je teškom mukom slomio otpor mađarskog Vidija (Anel Hadžić igrao do 84., Armin Hodžić ušao u igru u 83. minuti), golom Morate u 70. minuti.

Standard je savladao donedavni klub Safeta Sušića, Akhisar, rezultatom 2:1 u meču u kojem je Gojko CImirot odigrao svih 90 minuta, a Bojan Nastić je odigrao prvo poluvrijeme u porazu Genka kod Sarpsborga (1:3).

Malo iznenađenje kreirao je Malmo pobjedom nad Besiktasom (2:0), upravo kao i Krasnodar trijumfom protiv Seville (2:1, gubili 0:1).