Everton izgubio od WBA-a, Stoke ubjedljiv protiv Bornemoutha

Stoke je zabilježio ubjedljivu gostujuću pobjedu protiv Bornemoutha. Gianelli Imbula Wanga dovodi Stoke u vodstvo u 9. minuti susreta, a u nastavku prvo Ibrahim Afellay u 52. povećava vodstvo gostiju, da bi samo tri minute kasnije Joselu na asistenciju Shaqirija donio Stoke nedostižno vodstvo od 0:3. Domaći su do kraja postigli utješni pogodak u 57. minuti, a stijelac je bio Matt Ritchie za konačnih 1:3.

Southampon je zabilježio veoma bitnu pobjede na gostovanju u Velsu kod ekipe Swansea rezultatom 0:1. Jedin gol na utakmici djelo je Shanea Longa u 69. minuti.

Everton je nakon dvije uzastopne pobjede upisao poraz kod kuće od ekipa West Bromwich Albiona. Gosti su slavili golom Jose Rondona iz 14. minute.

Crystal Palace nikako da dođe do one forme s početka sezone. Danas su upisali novi poraz kod kuće protiv ekipe Watforda. Troy Deeney je goste doveo u vodstvo u 16. minuti susreta nakon što je bio siguran sa 11 metara. U posljednoj minuti prvog dijela, Emmanuel Adebayor je pogodio za izjednačenje, pa su domaći navijači mislili da će njihova momčad moći do pobjede.

Međutim u nastavku susreta Watford je ipak uspio doći do gola i vrijedne pobjede, a strijelac za konačnih 1:2 bio je opet Troy Deeney u 82. minuti

Jedina ekipa koja nije poražena u utakmcima igranim od 16:00 sati jeste Norwich koji je odigrao 2:2 protiv West Hama Slavena Bilića.