Everton izgubio od ekipe sa dna tabele i ostao sa minimalnim šansama za Evropu

Everton je poražen na Goodison Parku od Sheffield Uniteda rezultatom 0:1 u 36. kolu engleske Premier lige, a tako su Karamele sada ostale sa minimalnim šansama za plasman u Evropu.

Daniel Jebbison je već u sedmoj minuti doveo Sheffield United u prednost. Karamele su imale do kraja poluvremena dobre šanse preko Allana i Dominica Calvert-Lewina, ali i gosti su nekoliko puta prijetili.

Everton je u drugom dijelu utakmice imao kontrolu nad igrom, međutim nije uspio ozbilnije prijetiti gostima i ugroziti im gol. Nije bilo pogodaka u drugom dijelu utakmice, tako da su domaći upisali poraz.

Karamele su tako sada tri boda od West Ham Uniteda, koji je na sedmom mjestu, a ta pozicija vodi u Konferencijsku ligu.