Euroliga: Zvezda nije mogla do iznenađenja protiv Barce, Khimki bolji od Bayerna u Minhenu

Košarkaši Barcelone savladali su u Beogradu Crvenu zvezdu rezultatom 65:73 u 4. kolu Eurolige.

Iako su Beograđani pružili dobar otpor u prvom poluvremenu, čak su vodili i sa 13 poena prednosti, Barca se brzo vratila i uhvatila je priključak do isteka druge četvrtine.

Presudna je bila treća dionica u kojoj je španski tim otišao na +8 i nakon toga Zvezda nije imala snage za preokret.

Nikola Mirotić s 21 košem i Kyle Kuric sa 15 poena bili su najbolji pojedinici kod gostiju, dok je James Gist s 10 koševa bio bolji od ostalih u redovima Zvezde.

Nešto ranije Khimki je u Minhenu savladao Bayern rezultatom 74:84, a ruski sastav do pobjede je predvodio sjajni Alexey Shved sa 19 poena.

Zapaženi su bili Booker i Timma sa po 13 poena, dok je u redovima Bavarca najefikasniji bio Greg Monroe sa 18 koševa. Nihad Đedoović je bio solidan sa devet poena i tri skoka.

Sigurnu domaću pobjedu ostvatili su košarkaši Maccabija nadigravši na svom parketu Valenciju sa 76:63. Scotie Wilbekin je predvodio Maccabi sa 14 poena, a Othello Hunter je dodao 13 koševa.

Jordan Loyd sa 17 poena bio je prvo kod Valencije, a raspoloženi su bili i Dubljević i San Emeterio sa po 15 ubačaja.