Euroliga: Unics ubjedljiv protiv Crvene zvezde, nevjerovatna pobjeda ASVEL-a protiv Monaca

Odigrane su večeras četiri utakmice kojima je kompletirano 12. kolo košarkaške Eurolige.

Košarkaši Crvene zvezde ubjedljivo su poraženi od Unicsa sa 78:98. Imali su Beograđani dobre momente na ovom meču, posebno u završnici prvog poluvremena, ali nemilosrdni šut ruskog tima zagorčao je život domaćinu. Brown sa 18 te Cannan i Hezonja sa po 17 poena vodili su Unics do pobjede. Holins sa 15 poena bio je najfikasniji kod domaćih, a pratio ga je Wolters sa 13 poena.

ASVEL je na nevjetovatan način savladao Monaco sa 85:84. U zadnjoj sekundi sa polovine terena Howard je pogodio trojku za trijumf. Upravo je on bio najefikasniji sa 23 poena, dok je kod Monaca Lee ubacio 20, a James 18 poena.

Košarkaši Olympiacosa pobijedili su Armani u Milanu sa 72:93. Odličnim prvim poluvremenom grčki tim je uspio da ostvari osmi trijumf u sezoni na teškom gostovanju. Shields je bio prvo ime susreta sa 26 poena iz redova Armanija, dok je u pobjedničkom timu Larentzakis ubacio 18 poena, a Dorsey četiri manje.

Barcelona je rutinski slavila na zatvaranju 12. kola Eurolige, a na svom terenu su nadigrali posljednjeplasirani Žalgiris rezultatom 96:73. Istakli su se Jokubaitis sa 15 i Oriola sa 13 poena kod Barcelone, dok je kod litvanskog tima Webster ubacio 13 poena.