Euroliga: Tijesna pobjeda Reala u Francuskoj, Valencia se trijumfom nad Bayernom približila play-offu

Košarkaši Valencije, Reala i Maccabija ostvarili su pobjede u mečevima 31. kola Eurolige.

Valencia je u izuzetno zanimljivom duelu na svom terenu savladala Bayern 83:76 i napravila značajan korak u borbi za plasman u play-off.

Španci su na poluvremenu imali 13 poena prednosti (46:33), ali su Bavarci treću četvrtinu dobili 30:12 i preokrenuli na 63:55 u finišu tog dijela meča.

U tom periodu blistao je Vladimir Lučić koji je postigao 14 poena i bukvalno sam stigao veliki minus svog tima. Ipak, Valencia je u finišu napravila seriju 8:0 i osigurala ključnu prednost 78:70.

Mike Tobey je bio najefikasniji sa 18 poena kod pobjednika, Lučić je sa 20 poena predvodio Bayern.

Madridski Real se mučio u Francuskoj, ali je pobijedio Asvel 71:74 i gotovo osigurao mjesto u play-offu.

U meču sa mnogo preokreta, Asvel nije realizovao dva šuta za tri poena u posljednjem napadu. Trey Thompkins je upisao 13 poena, Nicolas Laprovittola 12, a Alberto Abalde 11. Na drugoj strani Norris Cole je zabilježio 18 poena.

Maccabi je u većem dijelu meča bio u rezultatskom zaostatku u Kaunasu, međutim uspio je slaviti 81:88 i zadržati teoretske šanse za plasman u play-off. Hrvatski internacionalac Dragan Bender je bio najefikasniji kod Maccabija sa 16 poena. U poraženom timu Nigel Hayes je imao 24 poena.