Euroliga: Panathinaikos u Atini bolji od Zvezde, Khimki slavio protiv Maccabija

Košarkaši Panathinaikosa na startu nove sezone Eurolige pobijedili su na svom parketu Crvenu zvezdu rezultatom 87:82.

Beograđani su u prvoj dionici imali i devet koševa prednosti, ali je na poluvremenu bilo 37:35 za Grke. Kada je Panathinaikos krajem treće dionice poveo sa 65:51 činilo se da je sve gotovo, ali Zvezda je u finišu posljednje četvrtine smanjila na 83:79.

Ipak, prvak ABA lige nije imao snage za potpuni preokret i poražen je sa 87:82.

Nick Calathes je bio sjajan sa 21 poenom, a raspložen je bio i Thomas Deshaun sa 18 koševa. U redovima Crvene zvezde istakli su se James Gist sa 22 poena, te Stratos Perperoglou i Billy Baron sa po 15 ubačaja.

Nešto ranije, Khimki je savladao Maccabi sa 89:83. Ruski tim je imao i 17 poena prednosti u posljednjoj četvrtini, ali su gosti uspjeli da do kraja ubalaže poraz.

Alexey Shved je postigao 22 poena, pomogao mu je Gill sa 18 , te Timma sa 17. Kod Izraeleaca, bolji od ostalih bili su Tarick Black sa 17 i Omri Casspi sa 13 koševa.