Euroliga: Olympiacos slavio protiv Žalgirisa, Valencia ubjedljivo savladala Bayern

U preostale dvije večerašnje utakmice osmog kola košarkaške Eurolige Olympiacos je pobijedio Žalgiris na svom terenu (83:74), a domaću pobjedu upisala je i Valencija protiv Bayerna (83:56).

U Grčkoj rezultat utakmice u prvom dijelu bio je u egalu konstantno, a na početku trećeg perioda Olympiacos je došao u prednost i u jednom trenutku “odlijepio” se na sedam poena, da bi sa pet ušli u posljednjih deset minuta. Grčki tim je u četvrtoj dionici stekao značajniju prednost, koju je do kraja zadržao i slavio sa 83:74.

Spanoulis je ubacio 16 poena, uz dva skoka i sedam asistencija u pobjedničkom timu, a Milutinov je dodao 14, kao i Paul. Printezis i Reed ubacili su po deset poena. U poraženoj ekipi raspoložen je bio Landale sa 23 poena, ali to je Žalgirisu bilo nedovoljno.

Valencia je protiv Bayerna od početka kontrolisala utakmicu. Bavarski klub je samo u drugoj četvrtini kratko došao do prednosti od jednog poena i to je bilo sve. Nakon toga prednost španskog kluba je konstantno rasla i na kraju su došli do veoma ubjedljive pobjede od 26 poena razlike (82:56).

Španski klub do pobjede je vodio Marinković sa 19 poena, Motum je dodao 14, a Vives jedan manje. Kod Bayerna samo su Lučić sa 14 i Lo sa 11 bili dvocifreni. Đedovićč je za nešto više od 15 minuta bacio dva poena, uz dva skoka.