Euroliga: Novi potop Fenera, ovaj put u Kaunasu, Milanu pripala drama protiv Efesa

Odigrana su tri meča današnjeg programa Eurolige, a potpuni potop, još jedan ove sezone, doživjela je ekipa Fenerbahcea na gostovanju Žalgirisu u Kaunasu.

Četvrti vezani poraz stigao je za Fener večeras u Litvaniji, a domaćin je slavio rezultatom 99:62.

U prvoj četvrtini Fenerbahce je upisao svega sedam poena i bilo je jasno da mu se smiješi novi poraz. Nastavili su domaći sa dominacijom i dobili su sve četvrtine do kraja, tako da su upisali trijumf od čak 37 poena razlike.

Najefikasniji u redovima Žalgirisa bio je Augustine Rubit sa 18 poena, dok su još četverica igrača bila na dvocifrenom učinku. Kod Turaka Nando de Colo je postigao 14.

U vrlo uzbudljivom meču, i nakon preokreta u posljednjoj četvrtini, Milano je slavio na gostovanju Anadolu Efesu rezultatom 72:69.

Kevin Punter sa 18 poena bio je najefikasniji u pobjedničkom timu, dok je kod domaćih 20 postigao Vasilije Micić, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu Efesa.

Posljednji meč današnjeg programa u Atini odigrali su Panathinaikos i Alba Berlin, a domaćin je bio vrlo ubjedljiv i slavio je rezultatom 92:69. Domaći su slavili na krilima Ioannisa Papapetroua koji je postigao 22 poena, a po 13 dodali su Nemanja Nedović i Howard Sant-Roos.