Euroliga: Fener lako sa Žalgirisom, Baskonia napravila nevjerovatan preokret u Sankt Peterburgu

Odigrana su prva dva današnja meča košarkaške Eurolige, a pobjede su upisali Baskonia i Fenerbahce.

Fener je lako opravdao ulogu favorita protiv Žaligirsa i slavio rezultaotm 84:61. Od prve četvrtine prednost domaćeg tima bila je dvocifrena, pa su Turci lako privodili meč kraju.

Nakon poraza od Valencije ovo je bila bitna pobjeda za Fenerbahce u borbi za daljom fazom takmičenja. Turski tim je predvodio Jan Vesely sa 21 poenom, dok je 16 dodao Nando De Colo. Kod gostiju je Lekavicius postigao 12.

Mnogo više drame vidjeli smo u Sankt Peterburgu gdje je Zenit poražen od Baskonije rezultatom 75:79.

Tu smo vidjeli rijetko zabilježen preokret. U finišu treće dionice Zenit je imao 18 poena prednosti, a u posljednjoj četvrtini i 14. Tačnije, šest minuta prije kraja. No, tada su gosti pronašli dodatnu snagu i napravili nesvakidašnji preokret.

Peters sa 17 i Vildoza sa 15 vodili su Baskoniju do trijumfa, dok je u redovima Zenita Mateusz Ponitka bio najefikasniji sa također 15 ubačenih poena.