Euroliga: CSKA u derbiju bolji od Reala, Maccabi slavio protiv Barcelone

Košarkaši CSKA iz Moskve pobijedili su na svom terenu madridski Real rezultatom 60:55, u derbiju 19. kola Eurolige.

Madriđani su u prvom poluvremenu imali i 12 poena prednosti, ali CSKA je dočekao šansu u nastavku i sjajnom igrom u posljednjih pet minuta uspio je da savlada španski tim.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Amerikanac Mike James sa 19 poena, Darrun Hilliard je dodao 14, a Kyle Hines 10. Trey Thompkins sa 14 i Facundo Campazzo sa 11 poena bili su najbolji kod Kraljeva.

Valencija je kao gost bila bila bolja od Khimkija sa 75:84.

Fernando San Emeterio je predvodio Špance sa 18 ubačaja, a pomogli su mu Aaron Doornekamp sa 13 i Louis Labeyrie sa 11 koševa. U redovima domaćih Alexey Shved je postigao 18 poena, a solidan je bio i Anthony Gill sa 12 ubačenih poena.

Košarkaši Efesa su bez većih problema izašli su na kraj sa Armanijem iz Milana pobijedivši sa 88:68.

Shane Larkin je postigao 23 poena, Chris Singleton je dodao 16, dok je na drugoj strani najefikasniji bio Arturas Gudaitis sa 11 poena.

Ubjedljiv je bio i Fenerbahce na svom parkeru protiv ekipe Asvela sa 86:64.

Po 16 poena ubacili su Nando De Colo i Derrick Williams, dok je Luigi Datome dodao 12. U redovima francukskog prvaka Amine Nuoa je ubacio 12, a Livio Jean-Charles 10 poena.

Iznenađenje je napravila berlinska Alba koja je kao gost u neizvjesnoj završnici nadigrala Olympiacos sa 86:93.

Marcus Eriksson je ubacio 22 poena za Albu, a pomogli su mu Martin Hermannsson sa 18 i Rokas Giedraitis sa 15 koševa. Kod Grka Nikola Milutinov i Georgios Printezis su postigli po 13.

Maccabi je u posljednjem susretu večeri na svom parketu nadigrao Barcelonu rezultatom 92:85.

Tyler Dorsey sa 19 i Scottie Wilbekin sa 18 peona predvodili su Ponos Izraela, a Barci nije pomogao ni Nikola Mirotić sa 22 koša, dok je Cory Higgins dodao 13.