Euroliga: Bayern tri i po četvrtine imao prednost u Rusiji, Zenit na kraju slavio pobjedu

Košarkaši Zenita u 14. kolu Eurolige slavili su nakon preokreta protiv Bayerna rezultaotm 79:75.

Vrlo uzbudljiv meč odigran je u Sankt Peterzburgu, gdje je domaći Zenit uz mnogo poteškoća opravdao ulogu blagog favorita protiv bavarske ekipe.

Nevjerovatno zvuči činjenica da je Bayern imao prednost tokom tri četvrtine, i u većem dijelu posljednje, četvrte, ali da na kraju nije uspio upisati trijumf. Gosti su čak imali i 13 poena razlike u više navrata, ali su se na kraju suočili sa porazom.

Billy Baron je sa 20 poena vodio domaćina, dok je 13 dodao Will Thomas, a 12 Arturas Gudaitis. Kod gostiju iz Njemačke najefikasniji je bio Jalen Reynolds sa 13, a jedan manje dodali su Wade Baldwin IV i Dennis Seeley. Nihad Đedović je upisao osam poena i dvije asistencije u redovima Bayerna.