Euroliga: ASVEL priredio veliku senzaciju u Španiji, Alba Berlin bolja od Panathinaikosa

Odigrane su i preostale dvije večerašnje utakmice 26. kola košarkaške Eurolige, a Alba Berlin je na svom parketu pobijedila Panathinaikos (74:65), dok ASVEL priredio senzaciju na gostovanju kod Barcelone ().

Alba Berlin bila je bolja od Panathinaikosa na svom terenu (74:65), a većim dijelom prvog perioda grčki tim je imao prednost i sa šest poena “viška” ušli su u drugu dionicu, te su tu prednost uspjeli sačuvati do odlaska na odmor (28:34).

Njemački klub je u trećoj četvrtini uspio samo jednom doći u prednost, ali na ulasku u posljednjih deset minuta imao je samo tri poena zaostatka. Alba Berlin odlični je odigrala posljednju dionicu i sigurno je došla do trijumfa.

Thiemann je vodio domaće do trijumfa sa 16 poena i dva skoka, a Eriksson je dodao 12 poena, tri skoka i asistenciju. Lo je imao poen manje. U poraženoj ekipi White je bio najefikasniji sa 14 poena i osam skokova, a pratio ga je Mitoglou sa devet poena i isto toliko skokova.

ASVEL je priredio veliku senzaciju na gostovanju kod Barcelone (69:76). Rezultat je bio u egalu gotovo tokom cijelog susreta, ali u drugom dijelu četvrte dionice francuski tim je došao do značajnije prednosti od osam poena, tako da je uspio do kraja izdržati i slaviti.

Davies je bio najefikasniji na utakmici sa 22 poena, osam skokova i asistencijom, ali to nije pomoglo Barceloni, u čijim je redovima Mirotić ubacio 19 poena uz četiri skoka i asistenciju. U pobjedničkom timu najraspoloženiji bio je Cole sa 21 poenom, četiri asistencije i dva skoka, a Fall, Howard i Lighty su dodali po 13 poena.