Euroliga: Asvel nakon produžetka slavio u Beogradu, CSKA ubjedljiv protiv Fenerbahcea

Asvel je kao gost nakon produžetka pobijedio Crvenu zvezdu rezultatom 72:74, u okviru 8. kola Eurolige.

U neizvjesnom meču, Zvezda je dva puta imala napad za pobjedu, ali nisu ih realizovali. Na kraju, francuski tim je poslije dodatnih 5 minuta bio bolji i nanio je Beograđanima šesti poraz sezone.

U redovima Asvela najefikasniji su bili Jean Charles sa 20 poena i Jekiri sa 18 . Kod domaće ekipe istakli su se Billy Baron sa 16 i Lorenzo Brown sa 15 ubačaja.

Nešto ranije, Košarkaši CSKA Moskve savladali su Fenerbahce sa 88:70. U derbiju ove runde, Armejci su vodili tokom čitavog meča i na kraju ubjedljivo slavili.

Fantastičnu partiju pružio je Mike James, koji je postigao 31 poen, a imao je i četiri asistencije i dva skoka, za svega 30 minuta. Raspoložen je bio i Ianis Strelnieks sa 23 ubačaja.

Kod Fenerbahcea Kostas Sloukas je imao 20 poena uz šest asistencija, dok je Derick Williams meč završio sa 19 poena i tri skoka.