Euroliga: Armani tijesno nadigrao Zenit, sigurne pobjede Reala i Valencije

U veoma uzbudljivom susretu 17. kola košarkaške Eurolige, Armani Milano je na svom parketu pobijedio Zenit rezultatom 73:72.

Pitanje pobjednika riješeno je u posljednjih nekoliko minuta kada je italijanski sastav ostao smireniji i precizniji, te je na kraju tijesno slavio.

Vladimir Micov je ubacio 13 poena, a Kaleb Tarczewski je dodao 11 za Armani. Gustavo Ayon sa 15 i Austin Hollins sa 14 koševa nisu bili dovoljni gostima da izbjegnu poraz.

Real Madrid je opravdao ulogu favorita na gostovanju protiv ASVEL-a i slavio je rezultatom 78:87.

Kraljeve su do pobjede predvodili Trey Thompkins sa 20 koševa i Rudy Fernandez i Jordan Mickey sa po 18 poena. U redovima francuskog sastava bolji od ostalih bio je Charles Lombahe-Kahudi sa 18 ubačaja.

Do sigurnog trijumfa stigla je i Valencija koja je na svom parketu nadigrala berlinsku Albu sa 91:77.

Španski tim je do pobjede došao sjajnom igrom u drugom poluvremenu, a najefikasniji u njihovim redovima bili su Jordan Loyd sa 19 i Alberto Abalde sa 16 poena. Na drugoj strani istakli su se Marcus Eriksson sa 14, te Martin Hermannsson i Rokas Giedraitis sa po 13 koševa.