Eurocup: Treća pobjeda zaredom Cedevita Olimpije, dobar nastup Stipanovića

Košarkaši Cedevite Olimpije zabilježili su i treću pobjedu zaredom u Eurocupu, pošto su savladali italijanski Bresciju, 73:62.

Domaćin je prelomio utakmicu u drugoj četvrtini, odigravši prije svega sjajnu odbranu. Primili su samo šest poena, a postigli 19 i na poluvrijeme otišli sa velikih +12, što je bila i najveća prednost za Cedevitu Olimpiju.

Početkom treće četvrtine uslijedio je nalet Brescije, napravili su gosti seriju 9-0 i prišli na samo tri poena razlike. Međutim, uspio je ABA ligaš da odbije taj nalet i ode na solidnih +8 pred početak posljednje četvrtine. Do kraja utakmice ostvarili su pobjedu željenom razlikom, većom od sedam koliko je bilo na strani Brescije u Italiji.

Kod pobednika Codi Miller-McIntyre i Ryan Boatright bili su najefikasniji sa po 14 poena, dok je bivši reprezentativac BiH Andrija Stipanović ostvario dobar nastup sa 8 poena i 5 skokova.

Na drugoj strani Kenneth Horton završio je meč sa 13 poena.

Brescia je i dalje na diobi drugog mjesta grupe C sa četiri pobjede, koliko imaju i Darussafaka i Joventut, ali uz utakmicu više od ovih ekipa. Cedevita Olimpija je peta sa skorom 3-5.

U derbiju grupe D Galatasaray je večeras savladao Unicaju 91:80.