Euro do 21 godine: Danska pobjedom nad Austrijom zakomplikovala grupu B

Mlada reprezentacija Danske slavila je protiv Austrije rezultatom 3:1 u drugom kolu Evropskog prvenstva do 21 godine.

U grupi B bismo mogli imati nevjerovatnu situaciju da kolo prije kraja sve ekipe imaju po tri boda. Za to je potrebno da Srbija večeras savlada Njemačku, što nije nemoguće, a već sada tri reprezentacije imaju takav bilans na vrhu tabele.

Danska je rezultatom 2:1 bila bolja od Austrije i tako se uključila u borbu za plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva koje se igra u Italiji i San Marinu.

Joakim Maehle je doveo Dance u vodstvo prije odlaska na odmor, ali je poslije poluvremena poravnao Philipp Lienhart.

U finišu utakmice vidjeli smo prelijep gol, vrijedan velikih bodova. Odlično je pogodio nakon centaršuta ponovo Joakim Maehle. Konačan rezultat postigao je Andreas Skov Olsen u trećoj minuti nadoknade.