Espanyol golovima u završnici utakmice došao do prve pobjede u sezoni

U ranom terminu danas su se sastale dvije ekipe koje do sada nisu zabilježile pobjedu u ovoj sezoni La Lige. Trijumf u derbiju začelja odnosi Espanyol golovima Ferreyre i Granera u završnici meča.

U prvom poluvremenu nije bilo uzbudljivih dešavanja, dva tima uopšte nisu ni zabilježila šut u okvir gola. Zato je drugo poluvreme u potpunosti bilo drugačije.

Poveli su domaći preko odličnog uvežbanog prekida, Orellana u nalazi Ramisa koji glavom prosljeđuje loptu u mrežu za vodstvo domaćina od 1:0 u 58. minutu.

Djelovalo je da meč ulazi u mirnu završnicu, ali su gosti iz Barselone mislili drugačije. Prvo je Facundo Ferreyra postigao gol za izjednačenje u 76. minutu, napadač gostiju se ovom prilikom i povrijedio, te je morao da napusti teren.

Umjesto Ferreyre ulazi Granero koji donosi preokret i drugi gol za Espanyol samo nekoliko minuta po ulasku u meč. Igrao se 79. minut, gosti su poveli sa 2:1.

Pokušali su domaći da stignu makar do boda, čak je igrač Espanyola Naldo dobio i drugi žuti karton, ali je do kraja ostalo 2:1 za goste koji upisuju svoju prvu pobjedu u Primeri ove sezone.

EIBAR – ESPANYOL 1:2