EP za mlade reprezentacije: Španija do pobjede u završnici, Poljska savladala Italiju

U 2. kolu A grupe Evropskog nogometnog U-21 prvenstva Španija je u Ređo Emiliji pobijedila Belgiju 2:1.

Bio je to susret dviju poraženih ekipa iz prvog kola. Španija je izgubila od Italije (1:3), dok je Belgiju porazila Poljska (2:3). Stoga je za obje reprezentacije ovo bila posljednja prilika za ostanak u igri za plasman u polufinale.

Španija je povela već u sedmoj minuti golom Danija Olma. S desne strane je ubacio Carlos Soler, a Olmo je natrčao i sjajno pogodio s ruba kaznenog prostora za vodstvo Španaca.

Izjednačio je Sebastian Bornauw u 24. minuti nakon ubačaja iz kornera. Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, Pablo Fornals je minut prije kraja zabio za pobjedu mlade španske reprezentacije. Veznjak West Ham Uniteda je pucao s dvadesetak metara pogodivši za pobjedu.

U drugom susretu ove grupe susret su odigrali Italija i Poljska. Poljaci su zabilježili i drugu pobjedu, trijumf im je donio Arsenalov defanzivac Krystian Bielik pogotkom u 40. minuti.

Poljska sada ima 6 bodova, Italija i Španija po 3, Belgija je bez bodova.