Empoli bolji od Lazia, Lulić odigrao cijeli meč

Iako su od samog početka utakmice gosti iz glavnog grada Italije dominirali, domaći su već u petom minutu uspjeli doći do gola. Nakon kornera najbolje se snašao Tonelli i pogodio za 1:0, što se na kraju ispostavilo i kao konačan rezultat.

Lazio je i pored rano primljenog gola krenuo napadački po poravnanje i pobjedu ali nisu uspjevali da nađu put do mreže iako su imali apsolutnu dominaciju na terenu. Dobru priliku u 47. minutusa 25 metara u pogodak nije pretvorio Radu.

Potom je za Lazio priliku imao i Đorđević ali bez promjene. Klose je u 67., minutu pogodio ali gol je poništen, sudija je dosudio prekršaj za domaće. U posljednjem minutu susreta Klose ponovo pogađa ali i ovog puta pogodak je poništen, pomoćni sudija signalizirao je ofsajd. Bh. reprezentativac, Senad Lulić odigrao je cijeli susret. Dok je Rade Krunić igrao je 69 minuta.