Elfsborg deklasirao ekipu koja je eliminisala Sarajevo iz Evrope, minimalna pobjeda Olimpije

Švedski Elfsborg razbio je moldavski Milsami u prvoj utakmici drugog pretkola Konferencijske lige i praktično zakoračio u narednu rundu takmičenja.

Ekipa koja je prethodno izbacila Sarajevo iz Evrope (0:0, 0:1) malo je toga pokazala na ovom gostovanju, čak su Moldavci zaradili i tri crvena kartona u drugom poluvremenu.

Već u drugoj minuti Vaisanen je doveo Elfsborg u vodstvo, prednost udvostručio Okkels u 24. minuti. Pred kraj prvog poluvremena Frick je povećao na 3:0. Ndione je mogao također zatresti mrežu Milsamija, ali nije realizirao jedanaesterac u 76. minuti. Ipak, Elfsborg dolazi do novog pogotka šest minuta kasnije, Holst pogađa za konačnih 4:0.

Vrijedi izdvojiti i da je Olimpija ostvarila minimalnu pobjedu protiv malteške Birkirkare (1:0) golom Mustafe Nukića. Cijeli meč za ljubljanski tim je odigrao Tomislav Tomić, dok Almedin Ziljkić nije bio u kadru.

Vladan Kovačević je uspio sačuvati mrežu Rakowa u gostima kod Suduve (0:0), a Elvir Koljić je igrao do 64. minute u porazu Universitatee od albanskog Lacija (1:0).