El Loco nastavlja oduševljavati s Leedsom, Villa upisala prvi poraz u sezoni

Aston Villa igra briljantno ove sezone, a večeras su upisali prvi poraz ove sezone u domaćem prvenstvu i to težak. Leeds United ih je, u okviru šestog kola engleske Premier lige, pobijedio na Villa Parku sa 0:3.

Rodrigo je na početku imao šansu za Leeds, a blizu pogotka za Aston Villu bio je Jack Grealish u 27. minuti. Gosti su mogli do gola i u 44. minuti, no udarac Patricka Bamforda otišao je malo pored gola. Villa je na startu drugog dijela prijetila preko Grealisha i Ezrija Konse.

Bamford je u 55. minuti jedan odbijanac poslao u mrežu za vodstvo Leedsa. Isti igrač bio je strijelac i u 67. minuti za 0:2. Bamford je kompletirao hat-trick u 74. minuti na asistenciju Coste. Do kraja meča domaći su uspjeli zaprijetiti samo preko Olliea Watkinsa u sudijskoj nadoknadi.

Ovom pobjedom Leeds je došao na treću poziciju, odmah iza drugoplasirane Aston Ville, te je tako trener Marcelo Bielsa, poznatiji kao El Loco, nastavio oduševljavati sa svojom ekipom.

Golove s utakmice možete pogledati OVDJE.