Eintracht Frankfurt doživio katastrofu i doveo u pitanje plasman u Ligu prvaka

Eintracht Frankfurt je doživio katastrofu na gostovanju kod Bayer Leverkusena (6:1) u 32. kolu njemačke Bundeslige, te je tako doveo u pitanje plasman u Ligu prvaka.

Pomalo nevjerovatno, ali svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu. Kai Havertz je doveo domaće u prednost u drugoj minuti, a u 13. Julian Brandt je udvostručio prednost Apotekara.

Samo minutu poslije Filip Kostić je smanjio na 2:1, ali to je bilo sve od gostiju. U nastavku Lucas Alario je pogađao dva puta i Aranguiz jednom, dok je Martin Hinteregger postigao autogol.

U drugom poluvremenu nije bilo mnogo šansi. Vrijedi istaći samo onu Havertz i Kevina Vollanda u samom finišu utakmice.

Leverkusen se tako izjednačio sa četvrtoplasiranim Frankfurtom bodovno dva kola prije kraja.

STATISTIKA: LEVERKUSEN – EINTRACHT