Džumhur zaustavljen u finalu kvalifikacija Mastersa u Majamiju, priliku će čekati kao “lucky loser”

Damir Džumhur poražen je u finalu kvalifikacija za Masters u Majamiju od Alejandra Tabila rezultatom 2:1 (4:6, 6:3, 6:4). Najbolji bosanskohercegovački teniser je poveo na meču, ali je Čileanac napravio preokret i slavio, te se tako plasirao u glavni žrijeb.

Do devetog gema prvog seta oba tenisera su držala svoj servis, s tim da je u peto gemu bh. teniser imao tri neiskorištene brejk lopte, dok je jednu imao i u sedmom gemu. Potom je iz iskoristio drugu šansu u devetom gemu da protivniku oduzme servis i nakon toga odservirao je za 6:4.

Tabilo je dobio drugi set bez ikakvih problema. Čileanski teniser u drugom gemu drugog seta došao je do jedne brejk lopte i iskoristio je, a do kraja oba tenisera su držala svoj servis bez većih problema. Tako je drugi set pripao Čileancu rezultatom 6:3.

Čileanac je i u odlučujućem setu rano došao do brejka. U trećem gemu oduzeo je servis najboljem bh. teniseru, a zatim je propustio i dvije brejk šanse u petom gemu. Tabilo je propustio jednu meč loptu na servis Džumhura u devetom gemu, ali je nakon toga odservirao za 6:4 i konačnih 2:1 u setovima.

S obzirom da je Džumhur treći nosilac kvalifikacija za Masters u Majamiju, ima dobre šanse da upadne u glavni žrijeb kao “lucky loser”.