Džeko s Romom osigurao plasman dalje, Cimirotov Standard zadržao šanse, Grahovac asistent

U terminu od 21 sat odigrano je preostalih 11 utakmica četvrtog kola Evropske lige, a nastupe je upisalo nekoliko bosanskohercegovačkih fudbalera.

Roma je pobijedila Cluj na gostovanju (0:2), a tako je rimski klub osigurao plasman u nokaut fazu takmičenja. Nakon što nije bilo pogodaka u prvom dijelu utakmice, Debeljuh je u 49. postigao autogol. U 67. minuti Veretout je iz penala pogodio za 0:2, što je bio konačan rezultat. Edin Džeko je ušao u igru u 64. minuti, kojem je ovo bila prva utakmica nakon oporavka od korona virusa. Na drugoj strani od početka meča igrao je Mateo Sušić.

Rapid je slavio kod Dundalka (1:3), a to ga je ostavilo u borbi za plasman dalje. Knasmullner i dva puta Kara bili su strijelci za austrijski klub, dok je počasni pogodak za domaće postigao Shields. Svih 90 minuta za Rapid odigrao je bh. veznjak Srđan Grahovac, koji je upisao asistenciju kod prvog pogotka.

U grupi C pobjedama Slavija iz Praga i Leverkusen zakoračili su u nokaut fazu. Nici i Hapoelu ostaje samo matematička šansa, tačnije čudo ih može gurnuti u narednu fazu takmičenja. Njemački klub savladao je Hapoel sa 4:1, dok je Slavija ostvarila trijumf na gostovanju kod Nice (1:3).

Standard je pobijedio Lech (2:1) u posljednjim trenucima utakmice i zadržao minimalne šanse za plasman dalje. Ishak je pogodio za goste u 61. minuti, a Tapsoba za domaće u 63. i trećoj minuti sudijske nadoknade. Gojko Cimirot odigrao je svih 90 minuta za belgijski klub. U drugom susretu grupe D remizirali su i Ranges i Benfica (2:2), te su ova dva kluba ostala na korak od plasmana u nokaut fazu.

Napoli je autogolom Anastasija i pogotkom Lozana pobijedio Rijeku na San Paolu (2:0). Hrvatski klub nije imao na raspolaganju čak osam fudbalera zbog zaraze korona virusom, a od prve minute igrao je reprezentativac BiH Stjepan Lončar.

Tottenham je trijumfovao na svom terenu protiv Loudogoretsa (4:0), a utakmicu je obilježio spektakularan pogodak Winksa u 63. minuti za 3:0 kada je sa skoro centra pogodio rašlje. Dva gola postigao je Carlos Vinicius, a jedan Lucas Moura.