Džeko: Nadao sam se da ću stoti gol obilježiti u drugim okolnostima, ali ne možemo sad plakati

Kapiten Rome Edin Džeko bio je frustriran poslije sinoćnjeg poraza od Sassuola (4:2) iako je u Ređo Emiliji postigao jubilarni 100. pogodak u dresu Vučice u svim takmičenjima, čime je postao tek sedmi igrač u historiji rimskog tima koji je stigao do ove brojke.

Sassuolo je u 22. kolu već u prvih 30 minuta vodio 3:0, što je bilo nedostižno za Rimljane, posebno jer je u nastavku gost igrao sa 10 igrača poslije crvenog kartona Lorenza Pellegrinija.

“Stalno govorim momcima, dajte mi više lopti, ali ne dobijam ih često”, rekao je Džeko poslije utakmice na Mapei stadionu.

“Problem sa našom igrom je što kad jedan igrač zakasni, sve se raspadne. U prvom poluvremenu, iskreno govoreći, nismo bili na nivou Serije A”.

Prema njegovim riječima, Roma inače igra veoma uzbudljiv stil fudbala, s dosta posjeda lopte, ali kada dvojica ili trojica igrača ne igraju na najvišem nivou, to odmah stvori probleme.

“Niko nije bio na našem normalnom nivou, posebno u prvom poluvremenu. Nadamo se da ćemo ovu igru ​​zaboraviti što je prije moguće, jer smo izgubili tri boda , koje bismo trebali da vratimo protiv Bolonje sljedeće nedjelje. Nemamo drugu opciju”.

Džeko je bio strijelac protiv Sassuola, imao je šansu i za drugi pogodak, ali mu je udarac izblokirao Manuel Locatelli. Ipak, kapiten BiH je postigao 100. gol za Rimljane u svim takmičenjima. Izdvojio je onaj sa Stamford Bridgea kao njegov omiljeni…

“Mislim da je gol protiv Chelseaja u Londonu moj omiljeni. Nadao sam se da ću obilježiti svoj stoti gol u drugačijim okolnostima, ali ne možemo da plačemo nad prolivenim mlijekom”.

Poslije odlaska kapitena Alessandra Florenzija u Valenciju, Džeko je zvanično novi nosilac kapitenske trake u Romi i prvi stranac poslije Brazilca Aldaira, kojem je pripala ta čast u klubu sa Olimpica.

U čast njegovog stotog gola za ROmu, Italian Football TV je objavio zanimljivu ilustraciju Džeke: