Džanana Musu nakon meča pohvalio Kenny Atkinson, Netsima presudila loša zadnja minuta

Džanan Musa iza sebe ima još jedan dobar nastup u dresu Brooklyna.

Istina, Netsi su ponovo izgubili, ali nas u BiH svakako raduje činjenica da talentovani Bišćanin sve više koristi priliku koju dobija u NBA ligi.

Brooklyn je dobro izgledao na gostovanju kod Utah Jazza veći dio susreta. Vodili su Netsi i sa 15 poena razlike na poluvremenu (53:68), ali zatim dozvolili domaćinu da istopi tu razliku. U zadnji minut ekipe su ušle s neriješenim rezultatom (114:114), da bi uslijedio kolaps gostiju.

Brooklyn više nije postigao ni poena do kraja meča, Jazzeri su imali jače živce u finišu te slavili sa 119:114.

Najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe bio je Donovan Mitchell (30 poena), a kod poraženih Kyrie Irving (27).

Džanan Musa je igrao nešto više od 15 minuta i maksimalno iskoristio to vrijeme na parketu – postigao je 9 poena uz šut 4-5 te ubilježio i jednu asistenciju. Na kraju meča pohvalio ga je i trener Kenny Atkinson koji je istakao kako mu je drago da Musa “nema straha u teškim situacijama”.

Poene Džanana Muse možete pogledati klikom OVDJE.

Večer za pamćenje imao je rookie Coby White. Playmaker Chicago Bullsa postigao je čak 23 poena u zadnjoj četvrtini, i to uz sedam trojki! Postao je najmlađi igrač u cijeloj NBA ligi sa tim brojem trica u jednoj četvrtini, a ujedno i oborio rekord Bullsa.

Također je bio najefikasniji igrača Chicaga u pobjedi nad New Yorkom (27 poena), 120:102.