Džanan Musa odigrao zadnji minut u porazu Netsa, šokantna vijest pogodila Warriorse

Brooklyn Netsi su zabilježili novi poraz, treći u četiri utakmice. Indiana Pacersi su slavili u Barclays Centeru, 108:118.

Domaći tim bio je ravnopravan takmac tokom većeg dijela meča, da bi gosti u zadnjoj četvrtini ostvarili opipljiviju prednost koju su zatim održavali do kraja utakmice.

Naš Džanan Musa upisao je prvi nastup u novoj NBA sezoni. Tačnije, ušao je u igru na minut i 14 sekundi do kraja, kada je pitanje pobjednika ionako bilo riješeno. Za tako kratko vrijeme provedeno na parketu, naravno, bh. reprezentativac nije uspio ništa učiniti, ostao je bez poena.

Strijelce Indiane predvodili su Domantas Sabonis (29 poena) i Jeremy Lamb (25), najefikasniji kod Brooklyna bio je Kyrie Irving (28).

Golden State Warriorsi su ponovo glatko izgubili, nadigrali su ih u njihovoj dvorani Phoenix Sunsi (110:121), ali to ni izbliza nije najgora vijest za aktuelne viceprvake.

Prva zvijezda ekipe Steph Curry slomio je lijevu ruku tokom ovog susreta. Veliki šok za sve fanove ekipe koja je bila strah i trepet u NBA posljednjih godina. Uz odranije povrijeđenog Klaya Thompsona, jasno je da Warriorse sada čeka katastrofalna sezona…

Sunse je do pobjede nad prošlosezonskim finalistom predvodio Devin Booker (31 poen), Aron Bynes je dodao 24 poena i 13 skokova. Najviše poena u redovima Golden Statea zabilježio je Eric Paschall (20).

Nevjerovatna utakmica odigrana je u glavnom gradu SAD. Odbrane kao da nisu postojale, a James Harden je postigao čak 59 poena, uključujući i jedno slobodno bacanje na dvije sekunde prije kraja kojim je svojim Rocketsima donio pobjedu od, pazite sad, 159:158!

Treći najefikasniji meč u historiji NBA, ako se računa samo regularnih 48 minuta.

Kod domaćih Wizardsa blistao je Bradley Beal (46 poena), ali to je slaba utjeha za poraženi tim.