Džanan Musa dobio šansu u posljednje tri minute: Efes u gostima razmontirao Maccabi

Sjajna ekipa Anadolu Efesa je večeras u meču 23. kola Eurolige u gostima razmontirala Maccabi iz Tel Aviva savladavši ga s velikih 66:90.

Efes je nastavio igrati nevjerovatnu košarku u velikoj formi, te je od samog početka utakmice imao prednost. U prvoj dionici je ona iznosila pet poena (17:22), a onda gosti dodatno dodaju gas i gaze Ponos Izraela.

Na poluvremenu je već bilo 31:47, te je nastavak meča bio čista formalnost za tim Ergina Atamana, koji na kraju slavi s konačnih 66:90.

Naš Džanan Musa je priliku dobio tek u posljednje tri minute meča iako je i ranije sve bilo riješeno, a za to vrijeme imao je jedan promašen šut za tri poena iz kornera. Završio je meč bez poena.

Do pobjede su Efes nosili Shane Larkin i Vasa Micić sa po 15 poena, dok se kod domaćina sa isto toliko istakao Scottie Wilbekin.