Dva poena i jedan skok Muse za više od 17 minuta na parketu, Efes slavio u drami

Bosanskohercegovački košarkaš Džanan Musa dobio je značajniju minutažu u duelu 28. kola turske Superlige i pobjedi svog Anadolu Efesa nad Tofas Bursom rezultatom 87:85.

Musa je drugi uzastopni meč u Superligi odigrao sa solidnom minutažom, nakon što više od dvije sedmice nije bio u rosteru prije toga. Musa je za nešto više od 17 minuta na parketu postigao dva poena i dodao jedan skok.

Iako je domaćin važio za apsolutnog favorita, bio je to vrlo neizvjestan duel u kojem ekipe nisu uspjele napraviti veću prednost.

Dva tima su se smjenjivala u vodstvu sve do posljednjih minuta susreta, ali na kraju se bolje snalazi tim Efesa i dolazi do pobjede u dramatičnoj završnici.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Adrien Moerman sa 19 poena i sedam skokova, dok je 15 poena dodao Vasilije Micić. Kod gostiju po 14 su postigli Yasar i Akoon-Purcell.