Dva gola Hajrovića, pogodak i asistencija Gojaka: Dinamo furiozno počeo drugi dio sezone

U susretu 19. kola Prve HNL, Dinamo je na Maksimiru deklasirao Rudeš sa čak 7:2.

Prva dva gola djelo su Izeta Hajrovića. Bh. igač je u 5. minuti donio rano vodstvo Modrima, a samo tri minute kasnije postigao je fantastičan pogodak makazicama za 2:0. Na 3:0 povisio je Petković u 19. minuti, a gosti su smanjili već u 22. minuti preko Strkalja.

Nakon dva gola Izeta Hajrovića u 40. minuti u listu strijelaca upisao se i Amer Gojak. Zmaj je sjajno ispratio akciju po desnoj strani i efektno je postigao četvrti gol za 4:1 nakon prvog dijela igre.

U nastavku je Oršić golovima u 56. minuti na asistenciju Gojaka, te u 60. i 64. minuti kompletirao potpuni debakl gostiju, koji su drugim golom Strkalja u 78. minuti samo ublažili poraz na 7:2.