Dva bh. fudbalera nastupila u Kupu Portugala: Danilović s Nacionalom eliminisao Zolotićevu Casu Piju

U trećem kolu Kupa Portugala sastali su se Casa Pia i Nacional, a na ovom susretu nastup su upisala dva bosanskohercegovačka fudbalera, Nermin Zolotić i Vladan Danilović. Gosti su bili bolji nakon produžetaka sa 2:3 i prošli dalje.

Ibrahim Alhassan je u 28. minuti doveo Nacional u prednost od 0:1, a deset minuta prije kraja Godwin Saviour je izjednačio rezultat, koji se do kraja regularnih 90 minuta nije mijenjao te se otišlo u produžetke.

Činilo se da bi domaći mogli doći do iznenađenja kada je Vitor Goncalves u 94. minuti doveo Casu Piju u prednost od 2:1. Ipak, pogocima Brayana Riascosa u 105. i trećoj minuti sudijske nadoknade prvog produžetka gosti su došli do trijumfa.

Zolotić i Danilović počeli su utakmicu od prve minute za svoje klubove. Bivši fudbaler Željezničara je za Casu Piju odigrao do sada dva susreta u drugom rangu portugalskog fudbala, dok je reprezentativac BiH za Nacional upisao jedan nastup, tačnije 12 minuta, u najvišem rangu fudbala u Portugalu.