Duel novajlija u Premijer ligi pripao domaćinu: Nikolić srušio Vukove u Krupi na Vrbasu

U Krupi na Vrbasu su se danas u 3. kolu Premijer lige BiH sastale novajlije u ovoj sezoni, a trijumfovali su domaćini sa 1:0.

Vukovi s Otoke su nešto bolje otvorili meč i u 5. minuti zaprijetili preko Aladina Šišića, ali je Krupa dvije minute poslije uzvratila preko Andrejića.

Od tada smo vidjeli inicijativu Olimpika, ali sarajevski tim nije uspijevao stvoriti pravu priliku pred golom Kolaka. Finiš poluvremena donosi pokušaj Osmanovića iz slobodnjaka, koji je zaustavio Kolak.

Krupa bolje otvara nastavak i u 49. minuti prijeti preko Dujakovića, a bila je to najava problema za Olimpik, pošto Krupa osam minuta poslije dolazi do gola.

Tada su domaći odigrali sjajnu akciju, Dujaković je dodao do Puzigaće, koji centrira za Nikolića, a on glavom loptu šalje u mrežu za 1:0.

Uslijedili su jalovi napadi Olimpika koji je bezuspješno pokušavao doći do poravnanja, ali to mu nije polazilo za rukom.

Ostalo je 1:0, a Krupa je tako osvojila prve bodove u povratničkoj sezoni u Premijer ligi BiH.

Krupa – Olimpik 1:0 (Nikolić 57’)

Krupa: Kolak, Redžić, Makitan, Modić, Nikolić, Dujaković, Galić, Filipović (Puzigaća), Maksimović, Andrejić i Golubović (Mandić).

Olimpik: Hadžić, Adžem, Ojdanić, Bajraktarević, Handžić (Muminović), Milanović, Hadžanović, Imamović, Lekanić, Šišić (Mojović), Osmanović.