Duel dvojice bivših igrača Sarajeva: Gruzijci prošli, direktan crveni za Muharemovića

Završen je jedini duel prvog pretkola Evropske lige koji je bio na rasporedu danas, a u njemu su se sastali bivši fudbaleri Sarajeva Dino Hamzić i Veldin Muharemović.

Igrali su u Gruziji domaća Chikura i Fola iz Luksemburga, a Chikura je potvrdila prolazak dalje s pobjedom od 2:1.

Domaćin je u vodstvo došao u 25. minuti, kada je na asistenciju Sardalishvilija pogodio Ardazishvili, a samo sedam minuta kasnije trenutak koji je stavio tačku na ovaj dvomeč.

Tada je Veldin Muharemović, bivši član Sarajeva koji nastupa za Folu, zaradio direktan crveni karton i tako svoj tim ostavio s 10 igrača na terenu.

Chikura je to iskoristila, čuvala stečenu prednost, koju je udvostručila u 74. minuti i ovjerila prolazak dalje.

Fola je u samom finišu ipak stigla do jednog gola, koji nije mnogo toga promijenio. Strijelac je u 89. minuti bio Sinani iz jedanaesterca.

U prvom susretu u Luksemburgu Chikura je također slavila sa 2:1, pa je tako gruzijski tim prošao dalje sa ukupnih 4:2.

Za domaće je i u ovoj utakmici branio Dino Hamzić, koji je na golu proveo svih 90 minuta, a kapitulirao je, dakle, na samom kraju utakmice iz jedanaesterca…

Chikura – Fola 2:1