Sport Centar

Drugo kolo Kupa FBiH: Na četiri utakmice okršaj prvoligaških ekipa

Na četiri utakmice drugog kola seniorskog Kupa FBiH međusobno se sastaju prvoligaške ekipe, na osam preostalih članovi Prve lige FBiH igraju sa ekipama iz nižih rangova.

Drugo kolo Kupa FBiH: Na četiri utakmice okršaj prvoligaških ekipa

Na četiri utakmice drugog kola seniorskog Kupa FBiH međusobno se sastaju prvoligaške ekipe, na osam preostalih članovi Prve lige FBiH igraju sa ekipama iz nižih rangova.

Najviše pažnje privlači susret u Sarajevu, gdje se sastaju domaći Olimpik i Goražde, ove ekipe su već imale u subotu 7. septembra duel u okviru 5. kola, igralo se u Goraždu, gdje je bilo 2:2.

I na preostala tri duela prvoligaša bit će sigurno uzbuđenja i neizvjesnosti, u Konjicu domaći Igman će ugostiti hadžićki Radnik, sa kojim u nedjelju 15. septembra igra prvenstveni susret sa istim rivalom, ali u Hadžićima.

U Jajcu domaći Metalleghe BSI će ugostiti kakanjski Rudar, dok će Bratstvo, nakon dvije uzastopne prvenstvene pobjede, nastojati da to nastavi i u Kupu protiv Slavena iz Živinica.

Prošlo sezonsko fudbalsko čudo, Klis iz Buturović Polja će ugostiti bivšeg premijerligaša ekipu GOŠK -a iz Gabele, jedno je sigurno da će tribine stadiona “Seid Padalović” biti prepune.

Banovička Budućnost i Travnik gostuju u Olovu, odnosno, Han Biloj i veliki su favoriti u duelima sa Stupčanicom i Radnikom, ali u takmičenjema u kupu nikada se nezna.

U Bihaću se igra utakmica između domaćeg Jedinstva i bivšeg prvoligaša Krajine iz Cazina, a u Ljubuškom se očekuje dobra utakmice, gdje istoimeni drugoligaš ugoščuje komšije iz prvoligaša Čapljine.

Na preostale tri utakmice, gostuju prvoligaši, koji su na papiru favoriti, TOŠK iz Tešnja će u Maglaj na megdan Moševcu, Orašje u Matiće gdje ih čeka Napredak i Zvijezda iz Gradačca koja će u Brčkom odigrati utakmicu sa Dizdarušom.

Srijeda, 11. septembar, 16:00 sati:

Sarajevo: FK Olimpik – FK Goražde, glavni sudija : Dragan Stojić (Mostar), pomoćnici : Sanel Grljević (Mostar) i Adnan Arfadžan (Jablanica), 4. sudija : Sehmin Hakalović (Konjic), delegat : Jasmin Memišević (Breza), posmatrač suđenja : Anto Sučić (Nova Bila).

Jajce: NK Metalleghe BSI – FK Rudar (Kakanj), Stipe Kovačević (Tomislavgrad), Marko Grebenar i Stjepan Konta oba Livno,
Senad Dervić (Travnik ), Mario Prusina (Čitluk), Jasmin Topić (Cazin).

Gračanica: NK Bratstvo – NK Slaven, Kenan Bajraktarević (Orašje), Mario Grgić (Odžak) i Marko Brezović (Kostrč), Ademir Alić (Srebrenik), Anto Kobaš (Tolisa), Niko Lacić (Brčko).

Konjic: FK Igman – FK Radnik, Antoni Bandić (Grude), Almir Huskić (Bugojno) i Mirza Čehaja , Ernis Džemidžić (Goražde), Mensud Drljević, Nermin Paradžik svi Goražde.

Olovo: NK Stupčanica – FK Budućnost, Deni Ćatibović, Alen Gluho i Mirza Tičić, Nihad Ljajić, Miro Pandžić, Ermin Halilagić svi Sarajevo.

Ljubuški: NK Ljubuški – HNK Čapljina, Mario Pejić (Grude), Silvio Bubalo i Armin Jelin oba Mostar, Josip Martinović (Čapljina), Renato Buhić, Sead Jakić oba Mostar.

Han Bila: FK Rudar – NK Travnik, Muamer Kurić (Jajce), Oliver Žilić (Vitez) i Boris Bilješko (Novi Travnik), Armin Kukić (Bugojno), Muhamed Huzbašić(Fojnica), Josip Marjanović ( Novi Travnik).

Bihać: NK Jedinstvo – FK Krajina, Haris Halkić (Sanski Most), Amir Hušidić (Velika Klauša) i Hasan Nanić (Bužim), Adnan Kasupović (Bihać), Esad Kudelić (Bužim), Jakov Tabak (Tomislavgrad).

Buturović Polje : FK Klis – NK GOŠK, Jure Delić (Mostar), Marko Zelenika (Mostar) i Marijan Ćosić (Široki Brijeg), Sandi Ljevo (Mostar), Blaženko Dodig (Ljubuški), Zorislav Nuić (Čapljina).

Maglaj: NK Moševac – NK TOŠK, Edin Mujkić (Doboj Istok), Nisad Ahmetašević (Gradačac) i Mirza Fetić (Zenica), Ismet Ibrahimkadić (Tešanj), Nazif Kahrić (Jajce), Muamer Bureković (Zenica).

Matići: NK Napredak – HNK Orašje, Ilija Živković (Orašje), Filip Jarić (Brčko) i Josip Vorgić (Domaljevac), Franjo Ćulap (Odžak), Mato Itrić (Brčko), Edis Zukić (Tuzla).

Brčko: FK Dizdaruša – NK Zvijezda, Elvedin Topuzović, Elmir Trgovčević i Mirza Čejvanović svi Tuzla, Darko Gedžić (Brčko), Safet Radmilović (Goražde) Besim Dervišbegović (Orašje).

kup fbih
KOMENTARI

KOMENTARI