Drugi trijumf u nizu: Džumhur pobijedio favorizovanog Južnokorejanca za plasman u četvrtfinale

Damir Džumhur, najbolji bosanskohercegovački teniser, vezao je i drugu pobjedu na Challengeru u Notingemu, a danas je savladao Južnokorejanca Kwona Soonwooa sa 2:1 (6:4, 6:7 (3), 6:2) te se plasirao u četvrtinu finala.

Soonwoo je bio favorit u današnjem meču, međutim bh. teniser uspio je vezati dvije pobjeda na travnatoj podlozi. Podsjetimo, prethodno je slavio protiv Evgenyja Donskoya, koji je također bio favorit.

U prvom setu dugo su oba tenisera držala svoj servis, a onda je u devetom gemu Džumhur spasio jednu brejk loptu. U narednom gemu bh. teniser je došao do dvije vezane šanse da oduzme servis Južnokorejancu i iskoristio je drugu te dobio set sa 6:4.

Džumi je odlično počeo drugi set, a u drugom gemu napravio je brejk. Ipak, Soonwoo se vratio u petom gemu, a potom su do kraja oba tenisera držala servis i otišlo se u taj brejk, u kojem je Džumhur tri puta izgubio servis i Južnokorejanac je bio bolji sa 7:3.

Treći odlučujući set trajao je najkraće – 37 minuta. Bh. teniser je jednom izgubioservis, ali je on napravio tri brejka, tako da je treći set dobio ubjedljivo sa 6:2, a time i meč sa 2:1.

U četvrtini finala Challengera u Notingemu Džumhur će igrati protiv Francuza Benjamina Bonzija, koji 121. igrač svijeta.