Drugi trijumf u Ligi 6: Spars napravio veliki preokret u Trebinju i savladao Leotar

Spars je napravio veliki preokret i došao do druge pobjede u Ligi 6, sarajevski klub večeras je u drugom kolu savladali Leotar u Trebinju rezultatom 77:80.

Leotar je otvorio utakmicu serijom od 10:0, ali do kraja četvrtine nisu uspjeli zadržati dvocifrenu prednoszt (23:21). U drugoj dionici domaći su imali čak 18 poena prednosti, ali sa tri manje su otišli na odmor (50:35).

Sparsi su odlično počeli treći period i u njemu su već uspjeli doći do preokreta. Gosti su sa šest poena prednosti (56:62) ušli u posljednjih deset minuta, gdje su uspjeli sačuvati prednost i doći do pobjede.

Buza je vodio Sparse do trijumfa sa 21 poenom, pet skokova i tri asistencije, dok je Kamenjaš zabilježio 18 poena, osam skokova i četiri asistencije. Hasandić je dodao deset poena, tri skoka i dvije asistencije.

U poraženom timu Đurasović je meč završio sa 19 poena, sedam skokova i tri asistencije, a pratio ga je Mijović a 16 poena, osam asistencija i četiri skoka.