Druga utakmica finala: FC Mostar na korak do treće uzastopne titule prvaka BiH

I u drugoj finalnoj utakmica za prvaka Bosne i Hercegovine u futsalu u kojoj je bio domaćim MNK Brotnjo aktuelni prvak FC Mostar SG Staklorad je visoko porazio ekipu domaću ekipu rezultatom 1:6 i stigao na korak do osvajanja treće uzastopne titule prvaka BiH

U prvom poluvremenu pred prepunim gledalištem Mostarci su u 9. minuti stekli rezultatsku prednost preko Kahvedžića, 0:1, da bi četiri minute kasnije De Souza povečao prednost gostiju, 0:2. Marković je svojim golom u posljednjoj minuti prvog dijela donio nadu domaćinima kada je pogodio za 1:2.

U drugom poluvremenu u 26. minuti Radmilović je povećao prednost gostiju na 1:3, a dvije minute poslije Jelić je svojim golom donio radost gostima pogotkom za 1:4. Lazarević je u 33. minuti još jednom donio radost gostujućoj ekipi golom za 1:5, da bi tri minute nakon toga ponovo Jelić pogodio i postavio konačnih 1:6 za veliku radost mostarske ekipe.

MNK Brotnjo – FC Mostar SG Staklorad 1:6 ( 1:2 )

Čitluk, GSD ” Čitluk “, gledalaca: 1000, sudije: Farik Kečo i Jasenko Pljevljak oba Sarajevo. Strijelci: 0:1 – Kahvedžić ( 9 ), 0:2 – De Souza ( 13 ), 1:2 – Marković ( 20 ), 1:3 – Radmilović ( 26 ), 1:4 – Jelić ( 28 ), 1:5 – Lazarević ( 33 ), 1:6: – Jelić ( 36 ) .

MNK Brotnjo: Pehar, Pantić, Granić, Grgić, Ćavar, D. Ivanković, Bošnjak, Galić, Odak, Marković, G. Ivanković, Miličević, Dujmović.

FC Mostar SG Staklorad: Galić, De Souza, Kahevdžić, Aladžić, Radmilović, Mušanović, Macić, Pavlović, Hrkać, Jelić, Memić, Lazarević