Druga liga FBiH ‘Jug’: Neum s maksimalnim učinkom novi lider prvenstva, poraz Klisa

Već bivši lider Druge lige Federacije BiH, grupa Jug, Klis iz Buturović Polja, na opšte iznenađenje poražen je u ovom kolu na gostovanju u Prozoru - Rami.

Već bivši lider Druge lige Federacije BiH, grupa Jug, Klis iz Buturović Polja, na opšte iznenađenje poražen je u ovom kolu na gostovanju u Prozoru – Rami.

Mada su popularni Klišani prvi stekli prednost protiv domaće Rame (Makan u 22. minuti, 0:1), u drugom dijelu kao da je na teren izašla druga ekipa, domaći su preko Babića i Lovrića savladali velikog favorita i zabilježili prvu ovosezonsku pobjedu.

U derbiju u Ljubuškom, istoimena domaća ekipa je ugostila Neum, Krvavac je u 31. minute pogodio za 0:1. U drugom dijelu Lovrić je u 64. minuti povečao na 0:2, a Ivan Buhać je deset minuta kasnije smanjio na 1:2, što je i konačni rezultat za veliko slavlje novog lidera ekipe Neuma koja je na maksimalnom.

Ekipa Brotnja je kao i Neum zabilježila pobjedu u gostima kod ekipe Stoca rezultatom 1:2. Oba gola za goste je dao Ferenc, u 57. i 85. minuti, dok je gol za domaće postigao Akrapović u 55. minuti.

Dvije utakmice su završene bez pobjednika i to obje 2:2. U Livnu su remizirali Troglav i Turbina, a u Gornjem Vakufu Sloga i Kamešnica.

I Tomislav je, kao i Rama, zabilježio prvu ovosezonsku pobjedu, 2:0 protiv Gruda, golovima Stipića i Banovića. Bjelopoljac je u komšijskom derbiju savladao Branitelja rezultatom 4:1.

Druga liga FBiH ‘Jug’, četvrto kolo:

Stolac: Stolac – Brotnjo 1:2 (Akrapović 55’ / Ferenc 57’, 86’)

Ljubuški: Ljubuški – Neum 1:2 (I. Buhač 74’ / Krvavac 31’ Lovrić 64’)

Livno: Troglav 1918 – Turbina 2:2 (Vidović 32’, 45’ / Husović 19’, Zahirović 76'(p) )

Gornji Vakuf/Uskoplje: Sloga – Kamešnica 2:2 (Agić 5’, Halilović 48’ / Jozić 5’, Čeko 62’)

Bijelo Polje: Bjelopoljac – Branitelj 4:1 (Abazović 30’, 90’, Brekalo 45’, Šetka 90+3’ / Šarac 62’)

Prozor/Rama: Rama – Klis 2:1 (Babić 60’, Lovrić 72’ / Makan 22’)

Tomislavgrad: Tomislav – Grude 2:0 (Stipić 33’, Banović 38’)

Slobodana ekipa: Posušje