Druga liga FBiH “Jug”: Golijada u Posušju, fudbaler Klisa postigao hat-trick za 14 minuta

Ovo kolo svojim susretom su otvorili u jednom od derbija kola u Čitluku bivši premijerligaš Brotnjo Čitluk i ekipa Ljubuški. Slavili su gosti golovima Ivana Buhaća s 0:2.

Na derbiju u Posušju sastali su se istoimena domaća ekipa koja je do ovog kola bila jedina maksimalna i Tomislav. Gosti su u pravoj goleadi, devet golova, slavili 4:5, gol odluke je postigao Bandić u nadoknadi izgubljenog vremena od 4 minute za 4:5.

Klis je na svom travnjaku ugostio ekipu Bjelopoljca, Muamer Vila je u 23. minuti donio rezultatsku prednost Klišanima, mlađani Aid Kudra je u 55. minuti povečao na 2:0, da bi gosti iz penala, Puce, četiri minute kasnije smanjili na 1:2.

U 60. minuti ponovo je na sceni Aid Kudra koji povečava na 3:1, da bi svojim trećim golom u 69. minuti postavio konačnih 4:1, te je za 14. minuta postigao tri gola. Ovo je Aidu Kudri drugi hat-trick u ovoj sezoni, uz napomenu da je na ovoj utakmici uz tri gola, sjajnim volej udarcem u prvom poluvremenu pogodio gdje sa spajaju stativa i prečka, da bi poslije pogodio stativu.

Još je gostujuču pobjedu zabilježila ekipa Troglava 1918 u Grudama, dok su još domaće pobjede zabilježile ekipe, lidera Neuma protiv Branitelja, 4:0, Kamešnice naspram Rame 5:1 i gornjevakufska sloga protiv Stoca, 2:0.

Rezultati:

Čitluk: Brotnjo Čitluk – Ljubuški 0:2 (I. Buhać 19’ 79’)

Buturović Polje: Klis – Bjelopoljac 4:1 (A. Kudra 55’ 60’ 69’ Vila 23’ / Puce 59'(p))

Neum: Neum – Branitelj 4:0 ( Stojanović 39’ Bunoza 56’ 60’ Šutalo 77’)

Podhum kod Livna: Kamešnica – Rama 5:1 (Čeko 51’ Šimunac 57’ Jozić 63’ Aćić 67’ Omazić 82’ / Petrović 89’)

Posušje: Posušje – Tomislav 4:5 (Glavina 19’ 36’ 50’ 65’ iz 11m. / Kukavica 15’ Banović 16’ Bagarić 63’ Škorić 80’ Bandić 90+4’)

Gornji Vakuf: Sloga – Stolac 2:0 (Agić 53’ Bilić 65’)

Grude: Grude – Troglav 1918 2:3 (Leko 42’ 62’ / Bandić 38 AG, Vidović 54’ Duvnjak 77’)

15. Grude 7 0 1 6 5:23 1

U ovom kolu postignuto je 30 golova, sudije su pokazale 33 žuta i 7 crvenih kartona, ukupno je bilo 640 gledalaca, najviše u Buturović Polju, 180.