Sport Centar

Druga liga FBiH, grupa “Jug”: Utakmice se igraju u tri termina, vodeće ekipe na gostovanjima

Druga liga FBiH, grupa “Jug”: Utakmice se igraju u tri termina, vodeće ekipe na gostovanjima

Utakmice 6. kola Druge lige FBiH, grupa “Jug” igraju se u tri termina – subota, 21. nedjelja, 22. i srijeda 25. septembar.

Tri vodeće ekipe Neum, Klis iz Buturović Polja i Posušje u ovom kolu gostuju. Lider Neum će na noge Bjelopoljcu koji je na 8. mjestu, 6 bodova, gosti su favoriti, ali i domaćini će nastojati postići povoljan rezultat.

Klis će gostovati u Livnu gdje ga čeka domaći Troglav 1918, to će igurno biti zanimljiva utakmica, obje ekipe, posebno Klis, imaju pobjedničke ambicije, kvalitet je na strani gostiju.

Trećeplasirana ekipa Posušje nada se nastavku pobjedničke serije, ova utakmica se igra u srijedu, 25. septembra.

Sedmoplasrani Ljubuški je veliki favorit u domaćem duelu protiv ” fenjeraša ” ekipe Gruda, dok se u Prozoru / Rami očekuje neizvjesna utakmica u duelu domače Rame i ekipe Brotnjo Čitluk.

Na preostale dvije utakmice sastaju se u Mostaru Branitelj će ugostiti jablaničku Turbinu, a, u Tomislavgradu, domaći Tomislav, koji je loše startovao očekuje treću ovosezonsku pobjedu protiv Kamešnice.

Druga liga FBiH, grupa “Jug, 6. kolo

Subota, 21. septembar u 15:30 sati,

Tomislavgrad: Tomislav – Kamešnica , glavni sudija: Dominik Jureta (Livno), pomoćnici: Goran Kolobara i Anis Kalajdžić oba Mostar ,delegat: Boro Posavac (Gornji Vakuf/Uskoplje) .

Nedjelja, 22. septembar u 15:30 sati,

Ljubuški: Ljubuški – Grude , Oliver Kožul (Široki Brijeg), Denis Limov (Gabela) i Darijo Lovrić (Široki Brijeg), Darko Obradović (Stolac).

Prozor / Rama: Rama – Brotnjo Čitluk , Anel Puce (Mostar) , David Čule (Mostar) i Antonio Marčinko (Kruševo), Gojko Bandić (Grude).

Livno: Troglav 1918 – Klis , Ivan Jurič, Robert i Mario Tomić oba Tomislavgrad, Anđelko Deljak (Glamoč).

Mostar: Branitelj – Turbina , Sehmin Hakalović (Konjic), Elmedin Padalović i Said Hakalović oba Buturović Polje – Konjic, Marinko Jelić (Široki Brijeg).

Bijelo Polje: Bjelopoljac – Neum , Emil Husković, Sandi Ljevo i Mrko Blažević svi Mostar, Enes Šljivo (Konjic).

Srijeda, 25. septembar u 16:00 sati,

Stolac: Stolac – Posušje , Emil Husković, Sandi Ljevo i Marko Blažević svi Mostar, Enes Šljivo (Konjic).

Slobodna je Sloga (GV/U).

klisneumposusje
KOMENTARI

KOMENTARI