Druga Bundesliga: Đumiću 90 minuta u trijumfu Darmstadta, Selimbegovićev Regensburg remizirao

Odigrane su još tri utakmice 27. kola njemačke Druge Bundeslige, uz dvije golijade i jednim susretom bez pogodaka.

Najubjedljiviji trijumf upisao je Darmstadt koji je na svom terenu rezultatom 4:0 bio bolji od St. Paulija.

Sva četiri pogotka postigli su različiti fudbaleri, a u strijelce su se upisivali Honsak, Stark, Mehlem i Palsson. Povremeni bosanskohercegovački reprezentativac, Dario Đumić, odigrao je svih 90 minuta u domaćem timu.

Do važne pobjede stigao je Hannover i to na gostovanju Osnabrucku rezultatom 4:2 nakon velikog preokreta. Domaći su imali prednost rezultatom 2:1 do 75. minute, ali golovima Ducksha i Haraguchija gosti stižu do vrijedna tri boda.

Na kraju, Sandhausen i Regensburg odigrali su bez golova, tako da je tim bh. stručnjaka Mersada Selimbegovića ostao u sredini tabele, dok je Sandhausen 14.