Druga ABA liga: Spars u penal-završnici savladao Podgoricu za skok na tabeli

Košarkaši Sparsa preko Podgorice stigli su do pete ovosezonske pobjede u Drugoj ABA ligi, a završeno je rezultatom 80:75, nakon čega je bh. predstavnik skočio na drugo mjesto tabele regionalnog takmičenja.

Sarajevo je domaćin trećeg balona Druge ABA lige, a u pitanju je dvorana Hotela Hills na Ilidži. Mečevi na Ilidži igraju se od danas, a kruna današnjeg programa bio je meč formalnog domaćina ‘balona’, ekipe Sparsa.

Bio je to vrlo uzbudljvi meč od početka do kraja. Iako je Spars u duel ušao kao veliki favorit, Podgorica je od starta pružala sjajan otpor, tako da nismo vidjeli osjetniju prednost niti za jedan tim na samom startu.

Sve do finiša druge dionice ekipe su se mijenjale u vodstvu, a onda sarajevski klub pravi razliku i odlazi sa devet poena na pauzu poslije druge četvrtine (41:32).

Ipak, ni 14 poena prednosti za Sparse nije pokolebalo Crnogorce koji se vraćaju i dolaze do svega jednog poena minusa. To je garantovalo uzbuđenja i u samoj završnici. Ipak, bh. tim je bio pribraniji i u posljednjim minutama slavio je nakon penal završnice i tako izborio skok na tabeli pošto Spars trenutno ima omjer (5-3), kao i banjalučki Borac i Mladost iz Zemuna na diobi drugog mjesta.

Kenan Kamenjaš je vodio Sparse do trijumfa sa 18 poena, a dva manje dodao je Amar Gegić. Almir Hasandić i Orelik Gediminas postigli su po 13 poena. Kod Podgoričana 16 poena postigao je Miloš Koprivica.