Druga ABA liga: Široki na domaćem terenu pobijedio Lovćen i zasjeo na vrh tabele

Široki je u petom kolu Druge ABA lige ostvario pobjedu protiv Lovćena u dvorani Pecara rezultatom , te je tako bh. predstavnik za sada zasjeo na prvu poziciju na tabeli.

Domaći su dobro počeli utakmicu i u prvoj četvrtini stekli su prednost od osam poena (25:17), a već na poluvremenu imali su 16 poena “viška” (49:33).

I treća dionica je pripala Širokobriježanima, a u četvrtom periodu odbrana bh. predstavnika je malo popustila, te je meč na kraju završen rezultatom 81:73.

Široki su do pobjede vodili Čolak sa 21 i Drežnjak sa 17 poena. U redovima gostiju najefikasniji je bio Pavić sa 17 poena, dok je Vrbica dodao 14.